Wczoraj dzielnicowi w terenie pomagali osobom bezdomnym - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wczoraj dzielnicowi w terenie pomagali osobom bezdomnym

Data publikacji 06.12.2019

Dzielnicowi w powiecie gdańskim aktywnie pomagają osobom bezdomnym. Wczoraj w swoich rejonach policjanci sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące i udzielali im informacji oraz pomocy.

W okresie jesienno-zimowym niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie zdrowia i życia człowieka. Osoby bezdomne, po spożyciu alkoholu, czy po prostu osoby starsze są szczególnie narażone na szybkie wychłodzenie i co za tym idzie poważne następstwa zdrowotne. Policjanci dzielnicowi w powiecie gdańskim wraz z pracownikami MOPS-u i GOPS-ów podejmują działania, mające na celu pomoc i udzielanie informacji osobom zagrożonym. Wczoraj sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze reagują i pomagają potrzebującym. Informują także o miejscach, gdzie można uzyskać pomoc np. w formie noclegu, ciepłego posiłku czy schronienia.

Policjanci zwracają się z apelem, aby nikt nie był obojętny na krzywdę drugiego człowieka.  Zgłoszenia można przekazywać pod numer 112. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. 

Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, gdzie potrzebujący z terenu powiatu gdańskiego znajdą pomoc: 

Pomorskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT

ul. Kochanowskiego 7A, 80-402 Gdańsk

 

Stowarzyszenie RYTA

ul. Piaskowa 9, 83-011 Wiślinka

 

„Przystań”

ul. Mostowa 1a, 80-778 Gdańsk

 

Stowarzyszenie „Prometeusz”

ul. Zakopiańska 40, 80-139 Gdańsk

 

Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych Dom Modlitwy „Agape”

Borowy Młyn 22, 82-420 Ryjewo

 

Stowarzyszenie Dom

ul. Wybickiego 37, 83-050 Kolbudy

 

Schronisko dla bezdomnych mężczyzn

ul. Kasztanowa 35, 80-180 Borkowo

  • policjanci