Policjanci z pracownikami socjalnymi odwiedzają bezdomnych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci z pracownikami socjalnymi odwiedzają bezdomnych

Data publikacji 06.12.2019

Tczewscy policjanci włączyli się w realizację badania socjodemograficznego pn. „Portret zbiorowości ludzi bezdomnych województwa pomorskiego 2019”. W tych dwudniowych działaniach mundurowi uczestniczą wspólnie z pracownikami socjalnymi z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie oraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

W tym roku badanie socjodemograficzne „Portret zbiorowości ludzi bezdomnych województwa pomorskiego 2019” realizowane jest przez dwa dni: 5 i 6 grudnia. W tej akcji uczestniczą również tczewscy policjanci wspólnie z pracownikami socjalnymi z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej z tego miasta. Na Pomorzu realizatorem tego przedsięwzięcia jest Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności. Policjanci wspólnie z pracownikami socjalnymi oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej odwiedzają pustostany, altanki ogrodowe, noclegownię oraz miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Podczas wspólnej akcji oferowana jest pomoc osobom bezdomnym, proponuje się przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

Takie działania pozwalają również zaktualizować mapy grupowania się bądź przebywania osób bezdomnych, a także ułatwiają ewentualną pomoc tym osobom. Jest to bardzo ważne szczególnie w okresie zimowym.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Dlatego, jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

  • policjanci i bezdomni
  • policjanci i bezdomni