Zatrzymani włamywacze usłyszeli zarzuty - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymani włamywacze usłyszeli zarzuty

Data publikacji 05.12.2019

Kryminalni z czerskiego komisariatu Policji zatrzymali trzech mężczyzn mieszkańców tej samej gminy podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z budynku na terenie gminy Czersk należącego do jednego z nadleśnictw. Sprawcy z wnętrza budynku ukradli m.in. różnego rodzaju grzejniki panelowe i żeliwne, pompę hydroforową wraz z silnikiem elektrycznym oraz inne przedmioty. Śledczy przedstawili im zarzuty za popełnione przestępstwo. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilkanaście dni temu policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zostali powiadomieni o włamaniu do budynku na terenie gminy Czersk należącego do jednego z nadleśnictw. Sprawcy z wnętrza budynku ukradli m.in. różnego rodzaju grzejniki panelowe i żeliwne, pompę hydroforową wraz z silnikiem elektrycznym oraz inne przedmioty. Wartość strat właściciel obiektu wycenił na blisko 3 tysiące złotych.

Po przyjęciu zawiadomienia sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy w toku czynności operacyjnych ustalili sprawców tego włamania.  W miniony wtorek mundurowi zatrzymali 3 mieszkańców gminy Czersk podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa, trafili do policyjnych celi. Policjanci w toku czynności odzyskali również większość skradzionych przedmiotów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem. Zostali oni przesłuchani w charakterze podejrzanych. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd może również zobowiązać sprawcę do zadośćuczynienia właścicielowi obiektu jego strat materialnych.