Dzielnicowi odwiedzają przedszkolaków i rozmawiają o bezpieczeństwie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dzielnicowi odwiedzają przedszkolaków i rozmawiają o bezpieczeństwie

Data publikacji 05.12.2019

Dzielnicowi z Chojnic w ramach swoich działań realizują także tematykę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci zaczynając już od najmłodszych mieszkańców miasta. Tym razem odwiedzili dzieci z przedszkola integracyjnego „Skrzaty”. W czasie spotkań funkcjonariusze przypominają dzieciom najważniejsze numery alarmowe, omawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a także opowiadają o swojej codziennej pracy, która bardzo ciekawi najmłodszych słuchaczy.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wiedzą, jak ważną rolę w zapobieganiu nieszczęśliwym wypadkom odgrywa profilaktyka prowadzona od najmłodszych lat. W związku z tym swoimi działaniami obejmują już najmłodszych mieszkańców Chojnic.

Policjanci skorzystali z zaproszenia dzieci uczęszczających do Przedszkola Integracyjnego „Skrzaty” w Chojnicach. Głównym tematem spotkania z maluchami było bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Policjanci przekazywali najmłodszym informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze czy podczas podróży samochodem, a także w zakresie innych niebezpieczeństw, z którymi dzieci mogą się zetknąć.

Policjanci poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Zapoznawali z podstawowymi znakami, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować. W trakcie zajęć praktycznych uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Kolejnym bardzo ważnym tematem była znajomość numerów alarmowych. Podczas spotkania przedszkolaki poznały i utrwaliły numery alarmowe. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wzywać pomoc, jak rozmawiać przez telefon z dyżurnym oraz jak zachowywać się w miejscach wypadków. Przypomniano najmłodszym zasady jakimi powinni się kierować podczas kontaktu z osobami nieznanymi. Dzielnicowi opowiadali o swojej pracy, a także odpowiadali na wiele pytań dzieci, które były bardzo zainteresowane różnymi aspektami pracy policjantów.

Na zakończenie pogadanki mundurowi pokazali im sprzęt w który policjanci są wyposażeni podczas zabezpieczania imprez masowych. Dzieci były zachwycone tym, że mogły się w tym umundurowaniu poczuć jak prawdziwi stróże prawa.