Policjanci pomagają bezdomnym zwierzętom - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pomagają bezdomnym zwierzętom

Data publikacji 04.12.2019

Przez cały listopad w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach trwała akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt. Policjanci i pracownicy kartuskiej jednostki uczynnie włączyli się do zbiórki oddając nieużywane przedmioty oraz środki pieniężne. Wczoraj wszystkie przedmioty zostały przekazane na rzecz schroniska dla zwierząt Animals w Kościerzynie.

Wzorem lat ubiegłych policjanci i pracownicy komendy w Kartuzach ponownie zorganizowali akcję charytatywną. W ubiegłym roku dzięki ofiarności darczyńców obdarowano schronisko dla bezdomnych osób w miejscowości Bilowo. Tym razem celem była pomoc dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Animals w Kościerzynie. W ramach prowadzonej akcji organizatorzy zachęcali do zrobienia jesiennych porządków w swoich domach i przekazanie nieużywanych przedmiotów tj. stare koce, dywany, ręczniki, pościele, kołdry i poduszki, metalowe lub plastikowe miski, a nawet maskotki.

 

Chętni przekazywali również środki pieniężne, które zostały wykorzystane na zakup karmy dla psów. Wczoraj zebrane przedmioty wraz z karmą zostały przekazane pracownikom schroniska Animals w Kościerzynie, którzy w imieniu czworonogów złożyli serdeczne podziękowania. Po raz kolejny zorganizowana akcja pokazała wielkie zaangażowanie i solidarność policjantów i pracowników kartuskiej komendy w niesieniu pomocy potrzebującym.

  • Policjanci w trakcie zbiórki  dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Animals