Zarzuty wspólnej kradzieży dla czterech sprawców - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zarzuty wspólnej kradzieży dla czterech sprawców

Data publikacji 03.12.2019

Dzięki pracy kryminalnych odpowiedzialności karnej nie unikną trzy kobiety i mężczyzna, którzy wspólnie i w porozumieniu ukradli ze sklepu perfumy, kosmetyki i inne przedmioty o łącznej wartości blisko 3,5 tys. zł. Za popełnione przestępstwo cała czwórka usłyszała już zarzuty. Ponadto w mieszkaniu dwóch sprawczyń policjanci zabezpieczyli blisko 300 butelek z alkoholem, ponad 100 opakowań kaw, kosmetyki i słodycze.

Pod koniec listopada policjanci z komendy miejskiej zostali powiadomieni o kradzieży perfum i kosmetyków w jednej z sopockich drogerii. Jak ustalili funkcjonariusze, pod koniec października dwie kobiety przyszły do sklepu i wykorzystując nieuwagę pracowników zabrały z regałów markowe perfumy i kosmetyki o łącznej wartości blisko 3,5 tys. złotych, a następnie nie płacąc za nie minęły linię kas.

 

Zajmujący się sprawa kryminalni ustalili tożsamość sprawczyń i dzień po zgłoszeniu zatrzymali w miejscu pracy 54-letnią mieszkankę Gdyni, a chwilę później w miejscu zamieszkania jej 20-letnią córkę. Policjanci przeszukali też znajdujące się w Gdyni mieszkanie kobiet, gdzie znaleźli i zabezpieczyli blisko 300 butelek z alkoholami różnych marek, ponad 100 opakowań kaw, opakowania herbat, kosmetyki i słodycze. Na sąsiedniej posesji zabezpieczyli też wyrzuconą reklamówkę z kosmetykami. Zatrzymane kobiety trafiły do policyjnego aresztu.

 

W wyniku dalszych działań kryminalni ustalili, że w przestępczy proceder zamieszani byli też pracownicy ochrony sklepu i w kolejnych dniach zatrzymali 51-letnią kobietę i 46-letniego mężczyznę. Policjanci ustalili, że to znajomi 54-latki, z którymi pracowała w poprzednich latach w innym sklepie. Cała czwórka na podstawie zebranych dowodów usłyszała już zarzuty wspólnej kradzieży artykułów o wartości blisko 3,5 tys. zł.

 

Sprawa jest rozwojowa i policjanci cały czas prowadzą czynności. Śledczy podejrzewają zatrzymane osoby także o inne kradzieże i niewykluczone, że wkrótce usłyszą one kolejne zarzuty.

 

Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.