Wiadomości

Zderzenie ciężarówki z audi, policjanci apelują o ostrożność na drodze

Data publikacji 03.12.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 209 pomiędzy Bytowem a Borzytuchomiem. Śledczy wstępnie ustalili, że kierowca samochodu ciężarowego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i zderzył się z audi. Ranna została kierująca samochodem osobowym. 29-letni kierowca ciężarowego renault został już przesłuchany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wczoraj o godzinie 10.35 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 209 pomiędzy Bytowem a Borzytuchomiem. Na miejsce skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

 

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym renault z naczepą najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z audi, które jechało w przeciwnym kierunku. W wyniku zderzenia ranna została 24-letnia kierująca samochodem osobowym. Kobieta została przewieziona do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku. Pojazdy zostały zabezpieczone do szczegółowych oględzin. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. 29-letni kierowca ciężarówki został już przesłuchany. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze. O tej porze roku warunki na drodze są bardzo zmienne, występują opady deszczu lub śniegu, a jezdnia jest śliska. Bardzo ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków pogodowych, zachować większą odległość od poprzedzających pojazdów i zwiększyć uwagę.

  • Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego
  • Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego