Pokaz posłuszeństwa psów służbowych słupskich policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pokaz posłuszeństwa psów służbowych słupskich policjantów

Data publikacji 03.12.2019

Przewodnicy psów policyjnych słupskiej komendy zaprezentowali pokaz posłuszeństwa psów służbowych podczas "Dnia Otwartej Szkoły Policji". Umiejętnościom Sonii, Harrego i Karego przyglądało się blisko tysiąc osób, które odwiedziły placówkę. Wśród zwiedzających byli młodzi ludzie, którzy w przyszłości chcieliby wstąpić w szeregi policji. Spotkanie było okazją do pokazania, jak wygląda codzienna służba przewodnika psa służbowego. Nie brakowało śmiałków, którzy celem konfrontacji z wyszkolonym psem wcielili się w rolę sprawcy przestępstwa.

Asp. szt. Grzegorz Piołunkowski, asp. szt. Grzegorz Chiloński, asp. Dariusz Stukan i mł.asp. Piotr Sankowski przygotowali pokaz posłuszeństwa psa służbowego, który zaprezentowali w minionym tygodniu podczas dni otwartych w Szkole Policji w Słupsku. Pokazanie umiejętności policyjnych czworonogów jest nie lada atrakcją podczas każdych spotkań w większym gronie. Wizyty w miejscowej szkole stały się już tradycją, policjanci chętnie uczestniczą w tego typu imprezach, podczas których pokazują, na co stać ich „służbowych partnerów”. Szkołę Policji odwiedziło blisko 100 osób, wśród których znaleźli się przyszli kandydaci do wstąpienia w szeregi policji.

Sonia, Harry i Kary udowodnili, że nie warto popełniać przestępstwa i uciekać z miejsca zdarzenia. Oczywiście nie zabrakło chętnych do bliższego spotkania z wyszkolonym czworonogiem. Funkcjonariusze pokazali, że dobrze rozumieją się ze swoimi pociechami, ale także zaangażowali się w promocję zawodu policjanta. Wymienieni mundurowi, zanim zostali przewodnikami, pełnili służbę w różnych komórkach, dzięki czemu swoim doświadczeniem mogli podzielić się z potencjalnymi kandydatami do służby.

Odwiedzający mogli zobaczyć również sprzęt pododdziałów zwartych policji, pojazdy Batalionu Ochrony Bazy; samochód ratownictwa technicznego i drogowego Państwowej Straży Pożarnej; sprzęt ratowniczy słupskiego WOPR; wyposażenie policjantów ruchu drogowego, a także stoisko do daktyloskopowania.

  • Policjant podczas prezentacji psa służbowego