Śmiertelny wypadek w Przywidzu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Przywidzu

Data publikacji 03.12.2019

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego ustalają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godzinie 16 w Przywidzu (p. gdański). Pieszy przechodzący przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym został śmiertelnie potrącony przez osobowego volkswagena. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 16 do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dotarło zgłoszenie o wypadku drogowym w Przywidzu (p. gdański). Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze od razu po przybyciu zabezpieczyli miejsce wypadku i wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. 72-letni pieszy, który przechodził przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym, został potrącony przez osobowego volkswagena, za którego kierownicą siedziała 49-letnia kobieta. Pieszy zginął na miejscu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora i naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, z udziałem technika kryminalistyki, sporządzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia. Policjanci sprawdzili także trzeźwość 49-latki – była trzeźwa.

Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny zwracają uwagę na potrzebę zachowania ostrożności. Piesi powinni korzystać z elementów odblaskowych i przed wejściem na jezdnię upewnić się, że nic im nie zagraża. Natomiast kierowcy, biorąc pod uwagę porę roku, powinni dostosować prędkość do często niekorzystnych warunków i starać się przewidywać możliwe sytuacje na drodze.