Kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 03.12.2019

Kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą, do której doszło w jednym z malborskich marketów. Mężczyźni ukradli alkohol i podczas ucieczki pobili interweniującego pracownika ochrony. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzn dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Podejrzanym w tej sprawie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnią niedzielę handlową (24 listopada) około godziny 21.00 na terenie jednego z malborskich marketów doszło do kradzieży rozbójniczej. 3 mężczyzn ukradło ze sklepu 4 butelki alkoholu o łącznej wartości ponad 40 złotych. Tę kradzież zauważył pracownik ochrony, który chciał zatrzymać sprawców. Mężczyźni zaczęli szarpać się z ochroniarzem, pobili go, a następnie uciekli ze skradzionym towarem. Natychmiast po odebraniu zgłoszenia dyżurny wysłał na miejsce policjantów, którzy przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Podczas pracy funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie, na którym został zarejestrowany przebieg zdarzenia.

Sprawą zajęli się kryminalni. Na podstawie pracy operacyjnej policjanci ustalili tożsamość sprawców i już w czwartek zatrzymali sprawców i zamknęli w policyjnym areszcie. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 24 lata i 17-latek, mieszkańcy powiatu malborskiego. W piątek śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty kradzieży rozbójniczej. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzn dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Kradzież rozbójnicza to jedno z najcięższych z przestępstw przeciwko mieniu, jest zagrożone karą do 10 lat więzienia.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego