Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 03.12.2019

4 grudnia pomorscy policjanci prowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Jutro pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Mundurowi sprawdzą także czy  piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego i korzystają po zmroku z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Działania obejmują także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”.

Kierujący i piesi muszą dostosować się do trudnych, jesiennych warunków drogowych. Piesi, szczególnie dzieci i seniorzy, zawczasu powinni zaopatrzyć się w elementy odblaskowe i nosić je tak, aby były widoczne w światłach samochodu. Obowiązek taki dotyczy obszarów niezabudowanych, jednak zachęcamy do używania ich wszędzie gdzie widoczność jest mniejsza od optymalnej. Długie, jesienne noce oraz opady deszczu powodują, że na drogach należy zachować szczególną ostrożność.

Celem jutrzejszych działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.