Zderzenie czołowe osobówek - Policja apeluje o ostrożność - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zderzenie czołowe osobówek - Policja apeluje o ostrożność

Data publikacji 02.12.2019

Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę popołudniu na trasie Rytel-Zapora. W pobliżu nadleśnictwa zderzyły się czołowo BMW i Volkswagen Golf. Ranny został kierujący golfem, którego pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala w Chojnicach. Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność.

W sobotę (30.11.br.) około godz. 15.00 dyżurny chojnickiej komendy Policji został powiadomiony, że na łuku drogi pomiędzy Rytlem, a Zaporą doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego oraz inne służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący BMW, 22-letni mieszkaniec gm. Czersk najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni i na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył czołowo w jadący prawidłowo z naprzeciwka samochód marki Volkswagen którym kierował 29-letni mieszkaniec gminy Brusy. W wyniku zderzenia kierującego golfem z obrażeniami ciała, pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obojga kierujących, byli trzeźwi. Teraz śledczy z czerskiego komisariatu szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.

  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku