Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku śmiertelnego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku śmiertelnego

Data publikacji 02.12.2019

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę w godzinach wieczornych w miejscowości Wiklino (gmina Słupsk). Kierująca samochodem osobowym poniosła śmierć na miejscu w wyniku uderzenia w drzewo. Pasażer zmarł w szpitalu. Policjanci apelują o ostrożność.

W sobotę po godz. 19.00 do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku dotarło zgłoszenie o wypadku drogowym w Wiklinie (gm. Słupsk). Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze od razu po przybyciu zabezpieczyli miejsce wypadku i wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. 38-letnia kobieta, kierująca pojazdem citroen jadąc w kierunku miejscowości Główczyce, na prostym odcinku drogi zjechała na pobocze, po czym uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierująca poniosła śmierć na miejscu. Pasażerem pojazdu był jej mąż, który kilka godzin po zdarzeniu zmarł w szpitalu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem technika kryminalistyki, sporządzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia. Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców, aby zachować ostrożność i rozwagę. Zwłaszcza teraz jesienią, gdy jezdnia często bywa mokra, mogą wystąpić lokalne przymrozki, a na poboczu często zalegają opadające z drzew liście. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu, tak, aby zawsze móc w porę zareagować.

  • miejsce wypadku