Zderzenie 3 samochodów na autostradzie A1 - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zderzenie 3 samochodów na autostradzie A1

Data publikacji 02.12.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Swarożyn. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 25-letni kierowca audi najechał na tył mitsubishi, które z kolei uderzyło w jadącą lewym pasem autostrady skodę. Do szpitala trafiła pasażerka skody. Funkcjonariusze apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.

W minioną sobotę (30 listopada br.) po godzinie 18.30 dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Swarożyn w kierunku Łodzi. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 25-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego kierując audi a6 jadąc prawym pasem autostrady najechał na tył mitsubishi. Uderzony samochód zaczął się obracać, a następnie zderzył się z jadącą lewym pasem skodą. W wyniku tego zdarzenia ranna została pasażerka skody, która trafiła do szpitala.

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi. Mundurowi 25-letniemu kierowcy audi zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie tego wypadku. Dodatkowo policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku.

Aktualnie stróże prawa ustalają szczegóły wypadku. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i dostosowanie prędkości do swoich możliwości i panujących warunkach na drogach. Przy obecnych warunkach na drodze warto też zwiększyć odstęp pomiędzy samochodami.

  • policjant na miejscy wypadku
  • policjant na miejscy wypadku
  • policjant na miejscy wypadku