Policjanci na "Andrzejkach" u gdańskich seniorów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci na "Andrzejkach" u gdańskich seniorów

Data publikacji 02.12.2019

Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedzili w piątek gdańskich seniorów w Dziennym Domu Pomocy Senior-wigor przy ul. Św. Barbary. Funkcjonariusze mówili o bezpieczeństwie, przestrzegali przed oszustami działającymi tzw. metodą ,, na policjanta, na wnuczka'' radzili jak bezpiecznie robić przedświąteczne zakupy.

Funkcjonariusze z gdańskiej komendy odwiedzili w piątek gdańskich seniorów w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Św. Barbary. W andrzejkowej zabawie wzięło udział ponad 100 osób z dziennych domów pomocy oraz  klubów seniora. Uczestnicy oprócz świetnej zabawy, tańców i wróżb mogli porozmawiać z policjantami na temat bezpieczeństwa.

Takie spotkania to dla policjantów wspaniała okazja, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa, ale również przestrzec przed zagrożeniami, jakie mogą spotkać seniorów, chociażby podczas robienia przedświątecznych zakupów. Funkcjonariusze radzili jak nie paść się ofiarą oszustów, w tym tych działających tzw. metodą ,, na wnuczka, na policjanta’’

Piątkowe spotkanie jest kolejnym z tegorocznego cyklu przedsięwzięć organizowanych w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2019”, zainicjowanego m.in. przez gdański MOPR oraz przy współpracy z policjantami.

  • policjanci i seniorzy
  • policjanci i seniorzy
  • policjanci i seniorzy