Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna S6” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna S6”

Data publikacji 29.11.2019

Przez cały grudzień na trójmiejskiej obwodnicy będą prowadzone działania „Bezpieczna S6”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wykonywania manewrów, niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami. Są to wykroczenia, które najczęściej prowadzą do zdarzeń drogowych na drodze S6.

Między 1 a 31 grudnia na trójmiejskiej obwodnicy kierowcy zauważą większą ilość policyjnych patroli. Mundurowi przeprowadzą działania „Bezpieczna S6”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wykonywania manewrów, niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami. Są to wykroczenia, które najczęściej prowadzą do zdarzeń drogowych na drodze S6.

 

Na obwodnicy pojawią się pojazdy oznakowane oraz nieoznakowane wyposażone w wideorejetrator. Policjanci zwrócą uwagę na inne wykroczenia, mające wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Korzystanie z telefonu komórkowego w sposób niezgodny z przepisami oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa są jednymi z częściej popełnianych wykroczeń.

 

Okres świąteczny oraz  trudne warunki drogowe wymagają zachowania szczególnej ostrożności podczas korzystania z obwodnicy.

 

Każdy zatrzymany do kontroli drogowej kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W uzasadnionych przypadkach, policjant przeprowadzi test na zawartość innych substancji odurzających.