Policjanci zabezpieczyli 5 automatów do gier oraz narkotyki - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli 5 automatów do gier oraz narkotyki

Data publikacji 29.11.2019

Tczewscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej uderzyli w nielegalny hazard. Funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie Tczewa zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Dodatkowo policjanci zatrzymali 48-letnią kobietę, która miała amfetaminę oraz marihuanę. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 115 gramów zakazanych środków. Prokurator zastosował wobec 48-latki dozór policyjny. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, zaś właścicielowi nielegalnych automatów dodatkowo grozi wysoka kara finansowa.

Policjanci z wydziału kryminalnego tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie 27 listopada br. przeprowadzili na terenie Tczewa wspólne działania ukierunkowane na zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. Funkcjonariusze w jednym z lokali ujawnili i zabezpieczyli 5 nielegalnych urządzeń, które stanowią dowód w prowadzonym postępowaniu przez Krajową Administrację Skarbową. Zabezpieczone nielegalne urządzenia przygotowane do gier hazardowych zostały wycenione na kwotę 60 tys. złotych. Policjanci zapowiadają dalsze takie kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

 

Podczas wykonywanych czynności policjanci znaleźli amfetaminę, marihuanę oraz pieniądze, które należały do 48-letniej mieszkanki Tczewa. Kolejne narkotyki policjanci znaleźli podczas przeszukania mieszkania kobiety. Łącznie stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli ponad 115 gramów zakazanych środków. Policjanci zatrzymali 48-latkę i doprowadzili ją do miejscowej komendy.

 

Śledczy przesłuchali już zatrzymaną kobietę, której przedstawili zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Wczoraj prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny.

 

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Właściciel automatów poniesie konsekwencje za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego, za co grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 3.