Zatrzymani podejrzewani o wybicie szyb w autobusie i uszkodzenie ciała - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymani podejrzewani o wybicie szyb w autobusie i uszkodzenie ciała

Data publikacji 27.11.2019

W nocy policjanci referatu interwencyjnego z komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wybicie szyb w autobusie i uszkodzenie ciała. Mężczyźni przebywają w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a policjanci wyjaśniają okoliczności tych przestępstw. Za uszkodzenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności, za uszkodzenie ciała w zależności od stopnia obrażeń w więzieniu można spędzić dwa lata.


Wczoraj o godzinie 22.30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o bójce w autobusie. Policjant na miejsce skierował najbliższe patrole. Funkcjonariusze, którzy podjęli interwencję w rozmowie ze zgłaszającym i świadkami dowiedzieli się, że pasażer autobusu został zaczepiony przez znanego mu z widzenia mężczyznę. Między mężczyznami doszło do awantury i szarpaniny. Na pomoc zgłaszającemu ruszył inny mężczyzna, który próbował zakończyć awanturę, ale został uderzony butelka w głowę.

Z informacji, które zdobyli policjanci, wynika, że do autobusu próbowały wejść inne osoby- znajomi obu mężczyzn, ale kierowca, aby nie dopuścić do konfrontacji, zablokował drzwi autobusu, a jeden z mężczyzn miał z tego powodu wybić w nim szybę.


Policjanci w wyniku przeprowadzonej interwencji zatrzymali dwóch podejrzewanych o te przestępstwa mężczyzn. 21 i 22-latek zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu.
Policjanci wykonali oględziny i przesłuchali świadków, trwa szacowanie strat. Mężczyzna uderzony szklaną butelką trafił do szpitala. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

Niewykluczone, że podejrzewani mężczyźni usłyszą zarzuty.