Dzielnicowa przestrzegała przed zagrożeniami - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dzielnicowa przestrzegała przed zagrożeniami

Data publikacji 26.11.2019

Dzielnicowa Czarnej Wody spotkała się z mieszkańcami swojego rejonu służbowego. Policjantka mówiła o zagrożeniach ze strony oszustów oraz przestrzegała przed przestępstwami popełnianymi metodą na „wnuczka” i „policjanta”.

mł. asp. Anna Słomińska – dzielnicowa Czarnej Wody realizując założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, spotkała się z osobami wchodzącymi w skład grupy „Aktywni 50+”.

 

Podczas spotkania policjantka omówiła o zasadach bezpiecznego zachowania się osób starszych w sytuacjach zagrożenia, jakie mogą mieć miejsce w domu, na zakupach, w urzędach, czy też w ruchu drogowym. Dzielnicowa wyjaśniła specyfikę przestępstw, które są popełniane na osobach starszych i samotnych. Funkcjonariuszka udzieliła również cennych porad o tym, jak postępować, aby nie ulec manipulacji oszustów. Jak uniknąć kradzieży kieszonkowej, czy też nie stać się ofiarą przestępstwa popełnionego metoda na „wnuczka”, „urzędnika” czy „policjanta”. Dla lepszego zobrazowania tego zagrożenia policjantka przedstawiła film instruktażowy o tym, jak postępować w przypadku próby oszustwa metoda na „wnuczka”.

 

Dzielnicowa wspomniała również o sposobach przechowywania cennych przedmiotów i pieniędzy oraz poruszyła temat bezpieczeństwa seniorów w swoich mieszkaniach. Przestrzegała przed wpuszczaniem nieznajomych i mówiła o właściwym, zabezpieczeniu mieszkania.

 

W trakcie rozmowy z Aktywnymi 50+ policjantka informowała również o aplikacji Moja Komenda, Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i Regionalnym Systemie Ostrzegania.

  • Policjantka w trakcie spotkania z seniorami