Kolejni nietrzeźwi kierujący w rękach słupskich policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kolejni nietrzeźwi kierujący w rękach słupskich policjantów

Data publikacji 25.11.2019

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w miniony weekend zatrzymali na terenie miasta trzech nietrzeźwych kierujących, którzy mieli w organizmie od blisko 1 do 2 promili. Sprawcom zatrzymano prawo jazdy, wkrótce usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend słupscy policjanci ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, będąc w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich to 63-letni mieszkaniec powiatu słupskiego, który w organizmie miał blisko 1 promil alkoholu. W kolejnych dwóch przypadkach policjanci mieli do czynienia z 43-letnimi mężczyznami, których wynik wskazywał na blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kontrole, w których trakcie policjanci ujawnili nietrzeźwych, odbyły się na terenie Słupska. Kontrolowani kierowcy poruszali się ulicami miasta pojazdami osobowymi marki Opel Astra, Suzuki i Citroen. W trakcie kontroli drogowych policjanci wyczuwali od mężczyzn alkohol i przeprowadzali badania alkomatem.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 tys. złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC.

  • policjant sprawdza trzeźwość kierowcy