Wiadomości

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, jeden z nich odpowie za posiadanie narkotyków

Data publikacji 25.11.2019

Policjanci z chojnickiej komendy Policji podjęli kontrolę wobec osób siedzących w samochodzie na jednej z ulic w Charzykowach. Policjanci w samochodzie pod siedzeniem pasażera znaleźli narkotyki . Kierowca oraz pasażer pojazdu zostali zatrzymani. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę  około 1:00 w nocy  policjanci z Chojnic patrolując rejon służbowy zauważyli zaparkowany pojazd, którego kierujący popełnił wykroczenie, wjeżdżając w to miejsce pomimo „zakazu ruchu”.  W samochodzie marki Audi siedziało dwóch mężczyzn, funkcjonariusze podjęli kontrolę wobec nich. Z uwagi na to, że zarówno pasażer oraz mężczyzna siedzący za kierownicą podczas kontroli zachowywali się bardzo nerwowo, co dodatkowo wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, stróże prawa przeszukali mężczyzn i samochód. Podczas tej czynności policjanci pod siedzeniem pasażera znaleźli pudełko w którym były woreczki z zawartością białego proszku i suszu roślinnego. Badanie wykonane narkotestem przez policjantów potwierdziło, że jest to amfetamina i marihuana. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch  mieszkańców gminy Brusy w wieku 20 i 24 lat.  Zostali oni przewiezieni do komendy i noc spędzili w policyjnym areszcie.

Wczoraj po przesłuchaniu przez śledczych jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzuty przestępstwa. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.