Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Kostkowie – policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Data publikacji 25.11.2019

W piątek po południu w Kostkowie (gmina Gniewino) doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy uderzył w drzewo, śmierć poniósł kierujący samochodem. 3-letnie dziecko zostało przewiezione do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W piątek po godzinie 12:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Kostkowie. Z wstępnych informacji funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca samochodu fiat panda z nieustalonej przyczyny uderzył w przydrożne drzewo znajdujące się po prawej stronie drogi. Kierowca, mimo podjętej akcji reanimacyjnej zginął na miejscu zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, zorganizowali objazd dla innych kierowców, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Na miejscu pracowali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, śledczy, technicy kryminalistyki oraz biegły specjalista medycyny sądowej, a także biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Czynności te nadzorował prokurator.

Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Świadkowie tego zdarzenia drogowego mogą kontaktować się telefonicznie z prowadzącym postępowanie, tel. 58 672 97 53.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę, rozsądek i ostrożność za kierownicą. Jako kierowcy powinniśmy cechować się wyrozumiałością wobec innych użytkowników dróg. Przestrzegajmy przepisów drogowych, a przede wszystkim zadbajmy o własne życie oraz naszych pasażerów, a także innych, korzystających z drogi, po której się poruszamy.