Słupscy policjanci realizują projekt: #PRAWO#ZDROWIE#ALLMYLIFE - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Słupscy policjanci realizują projekt: #PRAWO#ZDROWIE#ALLMYLIFE

Data publikacji 22.11.2019

Słupscy policjanci nieustannie realizują lokalny projekt: #PRAWO#ZDROWIE#ALLMYLIFE. Do tej pory w ramach działań przeprowadzonych zostało 16 spotkań z rodzicami i kilkadziesiąt spotkań z uczniami klas VI-VIII szkół podstawowych powiatu słupskiego. Inicjatywa ma na celu zapoznać młodych ludzi i ich rodziców z obowiązującymi przepisami i uświadomić o odpowiedzialności karnej nieletnich.


Wczoraj w godzinach popołudniowych odbyło się kolejne spotkanie z rodzicami uczniów klas VI-VIII, w ramach realizowanego przez słupskich policjantów lokalnego projektu: #PRAWO#ZDROWIE#ALLMYLIFE. Tym razem policjanci odwiedzili szkołę podstawową w Stowięcinie, gdzie spotkali się z grupą blisko 50 rodziców i nauczycieli, by omówić tematykę dotyczącą odpowiedzialności karnej osób nieletnich, cyberzagrożeń, narkotyków i dopalaczy, a także asertywności. Prowadzone działania są efektem lokalnego projektu profilaktycznego, utworzonego przy współpracy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, Szkoły Policji w Słupsku, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku oraz Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Słupsku.

Na potrzeby projektu opracowana została książka przeznaczona dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych oraz ich rodziców, z której w łatwy i przystępny sposób można zapoznać się z zagadnieniami z zakresu prawa, uzależnień, przemocy czy hejtu, z którymi młodzi ludzie coraz częściej mają do czynienia.

Podczas realizacji projektu, którego koordynatorem jest Komendant Miejski Policji w Słupsku, funkcjonariusze z wydziału prewencji słupskiej komendy spotykają się z rodzicami uczniów klas VI-VIII, a dzielnicowi i specjaliści ze współpracujących przy projekcie instytucji sukcesywnie odwiedzają uczniów w szkołach. W czasie spotkań policjanci przekazują dzieciom książki, w których zawarte są najważniejsze informacje dotyczące przestępczości i zagrożeń, z jakimi spotykają się nieletni.

Przypominamy, że na zakończenie projektu zostanie przeprowadzony konkurs na najlepszy spot profilaktyczny, do którego serdecznie zapraszamy.

  • plakat promujący akcję
  • Spotkanie policjanta z młodzieżą
  • spotkanie policjanta z młodzieżą