Dozór dla 37-letniego recydywisty za kradzieże - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dozór dla 37-letniego recydywisty za kradzieże

Data publikacji 21.11.2019

Policjanci z Sopotu zatrzymali 37-latka, który kradł alkohol ze sklepu. Mężczyzna wpadł, gdy po raz kolejny próbował ukraść butelki z alkoholem. Funkcjonariusze ustalili, że w ostatnim czasie ukradł on alkohol o łącznej wartości ok. 1500 zł. Na podstawie zebranych dowodów sprawca usłyszał zarzut kradzieży 25 butelek alkoholu oraz usiłowania kradzieży 2 kolejnych butelek. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec 37-letniego recydywisty dozór policyjny.

Policjanci z Sopotu, po tym jak otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów w Sopocie, pojechali na miejsce i tam zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze ustalili, że 37-latek chwilę wcześniej próbował ukraść dwie butelki whisky i został ujęty przez pracowników sklepu. Policjanci ustalili też, że zatrzymany sprawca od końca września do listopada br. co najmniej cztery razy ukradł alkohol z tego samego sklepu, w jednym przypadku dokonując kradzieży wspólnie z inną osobą. Zatrzymany 37-latek został doprowadzony do komendy miejskiej i osadzony w policyjnym areszcie.

 

Pracując nad sprawą policjanci ustalili, że zatrzymany 37-latek to recydywista, który w przeszłości był już karany i odbywał wyroki pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Na podstawie zebranych dowodów usłyszał on zarzut kradzieży 25 butelek. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury na dalsze czynności procesowe i prokurator po przesłuchaniu dodatkowo zastosował wobec niego dozór policyjny.

 

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę.