Groził oraz naruszył nietykalność cielesną policjanta - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Groził oraz naruszył nietykalność cielesną policjanta

Data publikacji 21.11.2019

Tczewscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który groził oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy. Nietrzeźwy mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (19 listopada br.) przed godziną 23.00 policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w Tczewie z powodu awantury domowej, do której miało dojść pomiędzy kobietą i mężczyzną. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że nietrzeźwy konkubent pokłócił się ze swoją partnerką. Podczas interwencji 33-latek zaczął być agresywny wobec policjantów i nie stosował się do wydanych poleceń. Stróże prawa pouczali agresywnego mężczyznę, aby zachowywał się zgodnie z prawem. Jednak on w tym momencie zaatakował jednego z funkcjonariuszy i zaczął go szarpać. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec 33-latka chwytów obezwładniających i kajdanek. Sprawca pomimo założonych kajdanek nadal był agresywny i próbował uderzyć policjanta. Dodatkowo obezwładniony mężczyzna groził śmiercią jednemu z funkcjonariuszy. W związku z tym zachowaniem sprawcy, mundurowi doprowadzili go do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie zatrzymanego mężczyzny. Pijany i agresywny mieszkaniec Tczewa noc spędził w policyjnej celi.

 

Wczoraj zatrzymany mężczyzna został przesłuchany przez śledczych i usłyszał dwa zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz gróźb karalnych. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego