Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszej w Pruszczu Gdańskim - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszej w Pruszczu Gdańskim

Data publikacji 20.11.2019

Wczoraj w Pruszczu Gdańskim policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przechodząca przez przejście dla pieszych kobieta została potrącona przez osobowe audi. Za spowodowanie wypadku grozi do 3 lat więzienia.

We wtorek w godzinach południowych dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło na terenie miasta. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Mundurowi po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przechodząca przez wyznaczone przejście dla pieszych kobieta została potrącona przez osobowe audi. Policjanci sporządzili oględziny pojazdu, przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia i szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Mundurowi sprawdzili oczywiście trzeźwość 33-latka kierującego samochodem osobowym – był trzeźwy. Piesza została odwieziona przez karetkę pogotowia do szpitala w Gdańsku. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy audi. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci ponawiają apel o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych. Należy stosować zasadę ograniczonego zaufania i starać się nie narażać siebie i innych na poważne następstwa zdarzeń drogowych. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach, o których należy pamiętać, chcąc przejść na drugą stronę ulicy. Przede wszystkim należy upewnić się, że możemy bezpiecznie wejść na jezdnię. Dobrze jest posiadać elementy odblaskowe, które w związku z obecną porą roku pomagają kierowcom dostrzec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Powinniśmy naszą uwagę skupić na drodze – co dotyczy każdego uczestnika ruchu. Kierowcy zaś w rejonach przejść dla pieszych powinni zachować czujność i zmniejszyć prędkość, gdyż, jak wskazują opracowania w tej kwestii, nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

  • policjant