Groził pistoletem, teraz spędzi najbliższe miesiące w areszcie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Groził pistoletem, teraz spędzi najbliższe miesiące w areszcie

Data publikacji 20.11.2019

Policjanci zatrzymali 18-latka, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju popełnione na innym 18-latku w Rumi. Jak ustalili śledczy, sprawca w tym zdarzeniu groził pokrzywdzonemu pistoletem, a następnie próbował ukraść e-papierosa. Zatrzymany w prokuraturze usłyszał zarzut rozboju. Decyzją sądu mieszkaniec powiatu wejherowskiego trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

W piątek policjanci z Rumi otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło około godziny 19:00 na przystanku SKM. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i ustalili, że sprawca umówił się z pokrzywdzonym przez Internet na sprzedaż e-papierosa. Spotkali się na przystanku skm. Tam sprawca chciał wyrwać pokrzywdzonemu ten przedmiot z dłoni, jednak pokrzywdzony stawiał opór, wobec czego napastnik wyjął pneumatyczny pistolet i zagroził nim pokrzywdzonemu. W tym czasie 18-latka towarzysząca pokrzywdzonemu, widząc rozwój sytuacji, wykorzystała nieuwagę sprawcy i wyjęła posiadany przez siebie gaz pieprzowy i nim odstraszyła napastnika, który uciekł z miejsca zdarzenia. Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali podejrzanego w te sprawie, którego zatrzymali koło południa w niedzielę. 18-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Został wobec niego zastosowany tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze podczas zatrzymania sprawcy rozboju zabezpieczyli także pistolet pneumatyczny colt, którym posłużył się podczas rozboju. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  • policjant i zatrzymany