Wiadomości

Policjanci dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu – kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z naszych dróg

Data publikacji 20.11.2019

Pomimo wielu apeli i przestróg ze strony Policji, jak też znacznego zaostrzenia konsekwencji prawnych wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu nadal eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących. W ciągu ostatnich kilku dni na terenie powiatu chojnickiego policjanci ruchu drogowego i patrolówki zatrzymali ośmiu kierujących samochodami, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Wszyscy zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz za popełnione przestępstwa przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień na co najmniej 3 lata co skutkuje również tym, że trzeba ponowny raz zdać egzamin, aby uzyskać uprawnienia do kierowania.

W ciągu ostatnich kilku dni policjanci na drogach powiatu chojnickiego zatrzymali ośmiu nietrzeźwych użytkowników dróg.  Pierwszy z nich został zatrzymany przez mundurowych w środę (13.11.br) ok. godziny 18.00 na ul. Zielonej  w Chojnicach. 51-latek kierujący fiatem w chwili kontroli miał ponad pół promila alkoholu. Drugiego nietrzeźwego 36-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego policjanci zatrzymali w piątek (15.11.br) w Lubni, mężczyzna ten kierował samochodem osobowym marki Suzuki. Kierujący tym autem, nie dosyć że kierował pod wpływem alkoholu to spowodował kolizję drogową oraz uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej akcji mundurowych chwilę później został przez nich zatrzymany. Alkomat wskazał u niego ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego auto na strzeżony parking.

Tego samego dnia około 21.30 policjanci zatrzymali do kontroli w Chojnicach, 18-letniego chojniczanina. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.  Mężczyzna będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.

Następnego dnia tj. 16.11.br  ok. godziny 4.00 rano w ręce policjantów wpadł kolejny nietrzeźwy, 34-letni mieszkaniec Chojnic, który kierował osobową skodą. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało, że miał on w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i nie umożliwili dalszą jazdę.

Ponadto policjanci patrolujący w sobotę rejon gminy Brusy ok. godziny 22.15 zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego mężczyznę. Jak się okazało 31-letni mieszkaniec tej samej gminy kierowali volkswagenem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu alkomatem, alkomat wskazał u niego ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W poniedziałek policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej na trasie Chojnice- Brusy, gdzie jak się okazało sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. 36-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał on również przy sobie prawa jazdy.

Kolejni nietrzeźwi zostali wyeliminowani z ruchu podczas wczorajszego dnia.  Pierwszego z nich mundurowi zatrzymali na ul. Młyńskiej w Chojnicach. Funkcjonariusze od razu poczuli od kierującego silny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wskazało  prawie 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Drugiego zaś funkcjonariusze zatrzymali na terenie gm. Brusy. W tym przypadku 48-letni mieszkaniec tej gminy podczas kontroli „wydmuchał” prawie promil.

Wszyscy zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu oraz popełnione wykroczenia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy nawet na 15 lat i wysoka kara finansowa.

  • policjant
  • policjant