Dodatkowe patrole policyjne w powiecie słupskim - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dodatkowe patrole policyjne w powiecie słupskim

Data publikacji 19.11.2019

W trzecim tygodniu listopada w powiecie słupskim pojawiło się więcej policyjnych patroli. Jet to wynikiem wieloletniej współpracy ze słupską szkołą policji. Wczoraj na swoją pierwszą służbę stawiło się blisko 20 słuchaczy, którzy do końca tygodnia będą dbali o porządek publiczny i bezpieczeństwo mieszkańców. We wszystkich zmaganiach uczestniczą policjanci słupskiej komendy, którzy uczą młodszych kolegów, jak prawidłowo wypełniać obowiązki służbowe.

Wczoraj rozpoczęły się wspólne służby policjantów słupskiej komendy ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku. Współpraca odbywa się w ramach praktyk zawodowych, które słuchacze odbywają przed ukończeniem kursu podstawowego. W czasie wspólnych służb młodzi funkcjonariusze przeprowadzają swoje pierwsze interwencje w terenie, w których trakcie ujawniają sprawców przestępstw i wykroczeń, co dokumentują odpowiednimi zapisami. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Każda służba słuchaczy rozpoczyna się odprawą w komisariatach w Słupsku, podczas których patrole otrzymują zadania do realizacji w służbie oraz przydzielane są do doświadczonych policjantów. Służby słuchaczy pełnione są wspólnie z dzielnicowymi i policjantami prewencji. Podczas praktyk funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku uczą młodszych kolegów jak prawidłowo wypełniać obowiązki służbowe. Większa ilość policjantów na ulicach powiatu słupskiego z pewnością przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.