Nowy radiowóz w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nowy radiowóz w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku

Data publikacji 19.11.2019

Nowy radiowóz otrzymali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kobylnicy. Samochód został zakupiony ze środków gminy Kobylnica i Komendy Głównej Policji. Dzielnicowi będą wykorzystywać go w ramach codziennych służb, co z pewnością wpłynie na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Wczoraj przed Posterunkiem Policji w Kobylnicy nastąpiło uroczyste przekazanie policjantom nowego radiowozu. Flotę policyjnych aut zasilił nowy oznakowany pojazd marki Kia Sportage. Podczas uroczystego przekazania kluczyków na ręce kierownika posterunku mł. asp. Macieja Stasiaka, wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński wyraził swoje zadowolenie z dotychczasowej działalności policjantów na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy i podkreślił, że przekazanie tego samochodu jest jak najbardziej zasadne i potrzebne, aby sprawność w działaniu funkcjonariuszy była na możliwie jak najwyższym poziomie.

„Dziękuje za zrozumienie potrzeb i cieszę się na tę współpracę. Jestem przekonany, że nowy radiowóz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy i jakość codziennej służby pełnionej przez funkcjonariuszy” -słowa podziękowania z ust Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku usłyszeli: wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński, zastępca wójta-Rafał Kuligowski, przewodniczący rady-Leon Kiziukiewicz i pracownicy urzędu gminy.

Nowy policyjny radiowóz został zakupiony ze środków pochodzących z Komendy Głównej Policji i gminy Kobylnica. W ten sposób samorząd przyczynili się do wzmocnienia i unowocześnienia floty radiowozów będących na wyposażeniu policjantów, co w znacznym stopniu ułatwi realizację ich obowiązków podczas codziennej służby.

Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, a także realizacja codziennych obowiązków wymagają dostosowania policyjnego sprzętu do potrzeb mieszkańców. Wielu z nich zamieszkuje w małych miejscowościach oddalonych nieco od dróg asfaltowych. Nowy, terenowy radiowóz ułatwi policjantom dotarcie do miejsc w trudniejszym terenie, a tym samym pozwoli na szybszą reakcję na zgłoszenia, co z pewnością jeszcze bardziej przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy.