Wiadomości

Potrącenie pieszego w Redzie – policjanci wyjaśnią okoliczności zdarzenia

Data publikacji 19.11.2019

Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie. Kierujący mazdą zderzył się z osobą jadącą na hulajnodze. Ranny 36-latek został przewieziony do szpitala. Teraz mundurowi będą wyjaśniali dokładnie okoliczności zdarzenia.

Wczoraj około godziny 16:30 policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie na ul. Wejherowskiej. Funkcjonariusze wejherowskiej drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz ustalali okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 66-letni kierowca samochodu mazda jadąc w kierunku Rumi zderzył się z pieszym jadącym na hulajnodze po przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca najprawdopodobniej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej- nadającej znak do zatrzymania. 36-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili także jego trzeźwość, był trzeźwy, pieszy także był trzeźwy. Obecnie śledczy będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem  okoliczności tego wypadku.

KIEROWCO- pamiętaj, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować w tym rejonie szczególną ostrożność.

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez PIESZYCH :
Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

- spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,

- gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić

- w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, każdy pieszy ma taki obowiązek. 

W przypadku przejść z sygnalizacją świetlną pieszy powinien także zawsze zachować czujność na drodze.