Policyjny dozór dla 34-latka za znęcanie się nad znajomą - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policyjny dozór dla 34-latka za znęcanie się nad znajomą

Data publikacji 19.11.2019

Sopoccy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją znajomą. Według ustaleń mundurowych sprawca będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, podczas której wyzywał i pobił kobietę oraz pozbawił ją wolności. Ponadto groził jej uszkodzeniem ciała i zniszczył należące do niej przedmioty. Prokurator przedstawił mieszkańcowi Sopotu zarzuty za popełnione przestępstwa, a sąd zastosował wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

W minioną sobotę (16 listopada br.) w godzinach rannych dyżurny sopockiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta słychać wołanie o pomoc. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy prewencji, którzy zastali roztrzęsioną kobietę i ustalili, że jej 34-letni znajomy chwilę wcześniej wszczął awanturę w lokalu, podczas której pobił ją i wyzywał oraz chcąc uniemożliwić jej wyjście z apartamentu pozbawił ją wolności. Policjanci ustalili też, że zniszczył należący do pokrzywdzonej telefon i prostownicę do włosów oraz groził jej uszkodzeniem ciała.

Będący w mieszkaniu 34-letni sprawca natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci sporządzili niebieską kartę i przyjęli od kobiety zawiadomienie o przestępstwie. Ustalili też, że została pobita.

Prokurator na podstawie zebranych dowodów przedstawił mieszkańcowi Sopotu zarzuty za popełnione przestępstwa i zawnioskował do sądu o areszt tymczasowy dla niego. Wczoraj sąd zastosował wobec 34-letniego sprawcy dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej kobiety.    


Policjanci przypominają, że przemoc nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób. Za znęcanie się, pozbawienie wolności i uszkodzenie mienia sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Uszkodzenie ciała, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i kierowanie gróźb karalnych to czyny zagrożone karą od 2 do 3 lat pozbawienia wolności.