Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”

Data publikacji 19.11.2019

Przeprowadzenie jak największej ilości badań emisji spalin, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska, to główne cele działań, które zostaną przeprowadzone 20 listopada na terenie całego województwa.

Pomorscy policjanci 20 listopada przeprowadzą działania „Smog”. Ich celem jest przeprowadzenie jak największej ilości badań emisji spalin, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska.

Mundurowi w sposób szczególny przyjrzą się usterkom, które zagrażają środowisku.  Niesprawny układ wydechowy, nadmierna toksyczność spalin oraz usterki, które zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym mogą spowodować konieczność usunięcia pojazdu z drogi na koszt właściciela, utratę dowodu rejestracyjnego oraz  przeprowadzenie dodatkowych badań technicznych.

Każdy kontrolowany kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze sprawdzą także, czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.