Odpowiedzą za udział w bójce - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Odpowiedzą za udział w bójce

Data publikacji 18.11.2019

Policjanci z Sopotu wyjaśniają okoliczności bójki, do której doszło w miniony weekend w centrum Sopotu. Trzech mężczyzn w wieku 27 i 34 lat zostało zatrzymanych na gorącym uczynku przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Sprawcy usłyszeli już zarzuty udziału w bójce. W chwili zatrzymania wszyscy byli nietrzeźwi. Za udział w bójce grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie o bójce grupy osób na jednej z ulic miasta. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy znajdowali się w pobliżu miejsca zdarzenia. Tam mundurowi zauważyli trzech bijących się mężczyzn, których obezwładnili i zatrzymali. Okazało się, że są mieszkańcy Sopotu w wieku 27 i 34 lat. W chwili zatrzymania cała trójka była nietrzeźwa. Alkomat pokazał u nich od ok. 1,5 promila do blisko 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Zaraz po zatrzymaniu mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

 

Wyjaśniając wszystkie okoliczności zdarzenia śledczy rozpytywali m.in. osoby oraz ustalali świadków zdarzenia. Analizowali również zapisy kamer monitoringu znajdujących się w pobliżu miejsca zdarzenia. Na podstawie zebranych dowodów zatrzymani sprawcy usłyszeli zarzuty udziału w bójce, w trakcie której narazili pozostałych uczestników bójki na bezpośrednie niebezpieczeństwo uszkodzenia ciała oraz w następstwie której dwóch uczestników doznało obrażeń ciała.

 

Zgodnie z art. 158 par. 1 kodeksu karnego za udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo uszkodzenia ciała, grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności.