Dwa zdarzenia drogowe z winy nietrzeźwych kierowców - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dwa zdarzenia drogowe z winy nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 18.11.2019

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu gdańskiego miały miejsce dwa zdarzenia drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierowców. Na szczęście w kolizjach nikt nie ucierpiał. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu gdańskiego doszło do dwóch zdarzeń spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. W pierwszym przypadku kierowca audi wjechał do przydrożnego rowu i następnie oddalił się od miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, gdzie przebywa i natychmiast tam pojechali. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przebadali na trzeźwość 34-latka i okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi sprawdzili też akta mężczyzny, gdzie odnotowano, że prawo jazdy zostało mu wcześniej zatrzymane na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

 

Kolejną kolizję spowodował kierujący ciągnikiem rolniczym. Kierował on ursusem, mając również ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci z Komisariatu w Kolbudach, którzy obsługiwali to zdarzenie, ustalili także, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za to przestępstwo również usłyszy zarzut.

 

W opisywanych zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

 

Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi do 5 lat więzienia, natomiast kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci po raz kolejny przestrzegają – kierując pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla innych ludzi i dla siebie! Jeśli widzisz, że ktoś, kto spożywał wcześniej alkohol, chce kierować pojazdem – postaraj się mu to wyperswadować lub uniemożliwić!

 

Zwracajmy uwagę na to, czy nasz kierowca jest trzeźwy, czy ma prawo jazdy, gdyż od jego stanu zależeć może życie nasze i osób postronnych.