Sprawcy kradzieży z włamaniem do lombardu zatrzymani - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Sprawcy kradzieży z włamaniem do lombardu zatrzymani

Data publikacji 18.11.2019

W czwartek 14 listopada policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z niedawnym włamaniem do lombardu na terenie powiatu gdańskiego. Funkcjonariusze odzyskali skradziony towar o wartości prawie 13 tysięcy złotych. Okazało się, że 27-letni mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat więzienia.

Na początku ubiegłego tygodnia miało miejsce włamanie do jednego z lombardów na terenie powiatu gdańskiego. Zginął m.in. sprzęt elektroniczny w postaci telefonów i tabletów oraz biżuteria. Policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia zajęli się tą sprawą. Szybko ustalili, kto może stać za tym przestępstwem.

 

Już w czwartek 14 listopada funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 27-letniego mężczyznę i 40-letnią kobietę. Policjanci odzyskali też skradziony towar o wartości prawie 13 tysięcy złotych. Podczas dalszej pracy stróże prawa dokładnie określili, jaki był ich udział w tej sprawie. Kobieta usłyszała już zarzut paserstwa, natomiast  mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Ponadto okazało się, że 27-latek był już karany za podobne przestępstwa, w związku z czym będzie traktowany jako recydywista. Decyzją sądu został on aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

 

Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat pozbawienia wolności, natomiast paserstwo zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.