Pościg za nietrzeźwym kierowcą - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Data publikacji 15.11.2019

W środę wieczorem policjanci po pościgu ujęli nietrzeźwego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki uderzył on autem w ogrodzenie jednej z posesji. Niezatrzymanie się do kontroli jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

W środę w godzinach wieczornych podczas patrolu uwagę policjantów z Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich (powiat gdański) zwrócił jeden z kierowców. Wykonywał on gwałtowne manewry swoim seatem, nie uprzedzał o zamiarze wykonywania zmiany kierunku jazdy. Stróże prawa postanowili zatrzymać go do kontroli. W tym celu nadali sygnały dźwiękowe i świetlne. Kierowca nie reagował na nie i przyspieszył. Funkcjonariusze  podjęli pościg, który trwał kilka minut, jechali przez kilka miejscowości. W pewnym momencie kierowca seata nie opanował swojego pojazdu i uderzył w betonowe ogrodzenie jednej z posesji. Mężczyzna podjął ucieczkę na piechotę na pobliskie pole uprawne. Policjanci błyskawicznie go dogonili i zatrzymali. Okazało się, że uciekającym był 22-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego, który nie dość, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, to jeszcze prowadził pod wpływem alkoholu. Teraz odpowie za wyżej opisane czyny i dodatkowo za niezatrzymanie się do kontroli. Samochód 22-latka został odholowany na policyjny parking a on sam spędził noc w areszcie.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności.