Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 55”

Data publikacji 15.11.2019

19 listopada pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 55”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących.

Pomorscy policjanci  przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 55”. Ich  celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Funkcjonariusze podczas działań wykorzystają ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Należy spodziewać się także kaskadowego pomiaru prędkości, co oznacza, że po minięciu patrolu Policji, spotkamy następny.

W działaniach wezmą udział policjanci należący do „Zespołu SPEED”. Jesienne warunki drogowe wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Policjanci zwrócą uwagę na wykroczenia, które najczęściej prowadzą do tragicznych zdarzeń drogowych.