Wiadomości

Ukradł samochód, a kierując nim złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami

Data publikacji 14.11.2019

Kryminalni z Sopotu zatrzymali sprawcę kradzieży auta marki Volkswagen Golf. 28-latek bez stałego miejsca pobytu odpowie też za kierowanie skradzionym samochodem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Odzyskane auto funkcjonariusze zwrócili właścicielowi, a mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa. Sprawcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek w godzinach rannych policjanci zostali powiadomieni o kradzieży samochodu marki Volkswagen Golf, który stał zaparkowany przy Alei Niepodległości w Sopocie. Od początku zgłoszenia nad sprawą intensywnie pracowali policjanci z wszystkich pionów. W wyniku tych działań funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego już kilka godzin później odzyskali skradzione auto na jednym z osiedli w Sopocie i zwrócili je właścicielowi. Dzień później sopoccy kryminalni zatrzymali na terenie Gdyni sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 28-latek bez stałego miejsca pobytu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Pracujący nad sprawą śledczy ustalili też, że sprawca kierując skradzionym autem złamał ciążący na nim sądowy zakaz kierowania pojazdami. Wyrok w tej sprawie wydał Sąd Rejonowy w Rybniku, a zakaz kierowania wszelkimi pojazdami obowiązywał 28-latka od marca 2019 roku do marca 2022 roku.

Wczoraj na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili sprawcy zarzut kradzieży auta po wcześniejszym pokonaniu zabezpieczeń znajdujących się w nim oraz zarzut złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami. Podejrzany przyznał się do tych zarzutów i złożył wyjaśnienia. 28-latek w przeszłości był już notowany za kradzieże pojazdów oraz zabór pojazdu w celu jego krótkotrwałego użycia. Dziś funkcjonariusze doprowadzą mężczyznę do prokuratury na dalsze czynności procesowe.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, a za złamanie sądowego zakazu kara do lat 5.