Policyjny dozór dla 40-latka za znęcanie nad ojcem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policyjny dozór dla 40-latka za znęcanie nad ojcem

Data publikacji 14.11.2019

Tczewscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową. Według ustaleń mundurowych sprawca, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których bił i wyzywał ojca. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić mieszkańcowi Tczewa zarzuty za popełnione przestępstwo. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

W miniony poniedziałek (11 listopada br.) około godziny 19.15 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie, o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta awanturuje się nietrzeźwy mężczyzna. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z prewencji, którzy ustalili, że sprawca wszczął awanturę, podczas której bił i wyzywał ojca, a nawet groził mu śmiercią. Będący w mieszkaniu 40-letni sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Wyjaśniając wszystkie okoliczności zdarzenia, policjanci ustalili, że takie zachowania trwają już od kilku miesięcy, dlatego sporządzili niebieską kartę i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania się.
Wczoraj 40-letni mieszkaniec Tczewa został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzut dotyczący znęcania się fizycznego i psychicznego nad ojcem. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do ojca oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania. Za znęcanie się grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób.