Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem pieszego

Data publikacji 13.11.2019

Słupscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj ok. godz. 18.00 w Bydlinie, w którym brał udział pieszy uczestnik ruchu drogowego i kierowca autobusu. W wyniku zderzenia potrącony pieszy w stanie ciężkim został zabrany do szpitala. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i o korzystanie z elementów odblaskowych.

Wczoraj ok. godz. 18.00 funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Bydlinie, gdzie autobus miał potrącić pieszego. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Pieszy, 35-letni mężczyzna w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna, idąc w kierunku Słupska, prawdopodobnie wtargnął pod jadący w tym samym kierunku autobus. Kierowcą autobusu był trzeźwy.

 

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, sporządzili oględziny i przesłuchali świadków, aktualnie ustalają szczegóły tego zdarzenia.

 

Funkcjonariusze apelują, aby zachować szczególną ostrożność na drodze, zwłaszcza w warunkach zmniejszonej widoczności. Pamiętajmy, że szybko zapadający zmrok nie może nas rozpraszać, a wręcz przeciwnie powinien motywować nas do zwiększenia swojej uwagi na drodze. Pamiętajmy też o elementach odblaskowych. Ich używanie niejednokrotnie może uratować życie.