Wczorajsza akcja „Trzeźwy poranek” w powiecie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wczorajsza akcja „Trzeźwy poranek” w powiecie

Data publikacji 13.11.2019

Wejherowscy policjanci wczoraj podczas akcji „Trzeźwy poranek” zatrzymali 4 kierowców pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich było w stanie nietrzeźwości. Wszyscy zostali zatrzymani na terenie gminy Luzino. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy muszą liczyć się także z sądowym zakazem kierowania.

Wczoraj podczas akcji „Trzeźwy poranek” policjanci w gminie Luzino zatrzymali czterech kierowców, którzy byli pod znacznym wpływem alkoholu. Po godzinie 6:00 policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa sprinter. W trakcie kontroli drogowej i badania trzeźwości okazało się, że 26-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości, gdyż miał ponad promil alkoholu w organizmie. Również kolejna kontrola 46-letniego rowerzysty wykazała, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Następny kierowca, który został zatrzymany do kontroli drogowej, kierował skuterem. W tym przypadku także okazało się , że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Ostatni z zatrzymanych przez policjantów nietrzeźwy kierowca, jechał mercedesem. Badanie alko-testem wykazało, że miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

 

Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców poniesie konsekwencje przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierowcy, którzy kierowali pod wpływem alkoholu muszą się liczyć z utratą prawa jazdy na dłuższy czas.