Wiadomości

Potrącenie pieszej w Tczewie – policjanci apelują o ostrożność na drodze

Data publikacji 13.11.2019

Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na jednym ze skrzyżowań. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 38-letnia kierująca oplem potrąciła pieszą, która weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. 43-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dla własnego bezpieczeństwa warto nosić odblaski, nawet w terenie zabudowanym.

Wczoraj o godzinie 5.40 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej z Mostową. Według zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia pieszej. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani policjanci, którzy wstępnie ustalili, że 43-letnia obywatelka Mołdawii prawdopodobnie weszła na jezdnię wprost pod skręcającego w ulicę Pomorską opla corsę. W wyniku tego zdarzenia piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Przeprowadzone badanie przez policjantów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że osoby uczestniczące w zdarzeniu były trzeźwe.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Stróże prawa zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

 

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.