Policjanci współorganizowali XII Pieszy Rajd Niepodległości - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci współorganizowali XII Pieszy Rajd Niepodległości

Data publikacji 13.11.2019

Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie była głównym organizatorem XII Pieszego Rajdu Niepodległości, który odbył się w poniedziałek. Funkcjonariusze zaprezentowali uczestnikom imprezy sprzęt policyjny, sprawdzali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psów policyjnych. W rajdzie brało udział ponad 400 osób.

11 listopada o godz. 14.00 w Kościerzynie odbył się już XII Pieszy Rajd Niepodległości, którego głównym organizatorem była Komenda Powiatowa Policji. Każdy z uczestników musiał zgłosić się w ogródku jordanowskim, by otrzymać od policjantów kartę rajdową z wyznaczonymi punktami, które należało odwiedzić. Biorący udział odwiedzili między innymi komendę powiatową policji, gdzie musieli odpowiedzieć na pytania z zakresu ruchu drogowego oraz sprawdzić swoje umiejętności jako technik kryminalistyczny.

 

Finał imprezy odbył się w hali Sokolnia w Kościerzynie, gdzie wszyscy mogli obejrzeć wyszkolenie psa policyjnego oraz wysłuchać piosenek patriotycznych. W imprezie uczestniczyło ponad 400 osób.