Wiadomości

„Uczę się bezpieczeństwa” – rozmowy policjantów z sopockimi uczniami

Data publikacji 12.11.2019

Policjantki z sopockiej komendy w ramach kontynuowanych działań profilaktycznych pn. "Uczę się bezpieczeństwa" spotkały się z uczniami Sopockiej Szkoły Montessori. Podczas wizyty funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności informowały, dlaczego warto stosować elementy odblaskowe i na jakie numery należy dzwonić w sytuacji zagrożenia.

Policjantki z sopockiej komendy w ramach prowadzonych przez kolejny rok szkolny działań profilaktycznych pod nazwą „Uczę się bezpieczeństwa” spotkały się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Uczniowie Sopockiej Szkoły Montessori mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszkami o bezpiecznym poruszaniu się do szkoły i podczas powrotu do domu będąc zarówno pasażerem samochodu jak i pieszym uczestnikiem ruchu. Policjantki rozmawiały z najmłodszymi m.in. o tym, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci dowiedziały się też dlaczego trzeba zapinać pasy bezpieczeństwa oraz jak prawidłowo zachować się w sytuacji zagrożenia i na jakie numery dzwonić po pomoc.

Odpowiadając na zadawane przez policjantki pytania dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały też przykłady niewłaściwego zachowania na drodze. To pouczające i ciekawe spotkanie podsumowano wręczeniem małym uczniom gadżetów odblaskowych w postaci worków i opasek na rękę oraz książek edukacyjnych. Na koniec nauczyciele wraz z uczniami podziękowali policjantkom za spotkanie oraz cenne wskazówki.

Projekt edukacyjny pn. „Uczę się bezpieczeństwa” został stworzony przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. W ramach tej akcji policjanci garnizonu pomorskiego przez cały rok szkolny spotykają się z uczniami szkół i rozmawiają o zasadach bezpieczeństwa na różnych obszarach, m.in. w drodze do szkoły oraz w czasie ferii i wakacji. Policjanci przypominają też uczniom jak być bezpiecznym w domu, z także w sieci.

  • policjanci i dzieci
  • policjanci i dzieci
  • policjanci i dzieci