Zarzuty za podpalenie samochodów i kierowanie gróźb karalnych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zarzuty za podpalenie samochodów i kierowanie gróźb karalnych

Data publikacji 12.11.2019

Kryminalni z Przymorza zatrzymali 40-latkę, która podpaliła trzy samochody i groziła pozbawieniem życia pokrzywdzonym. Kobieta usłyszała 7 zarzutów dotyczących zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. 40-latce grozi 5 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 65 tys. zł.

8 listopada policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze kilku samochodów, do którego doszło w nocy w rejonie dzielnicy Przymorze. Funkcjonariusze, którzy pracowali na miejscu przestępstwa, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny, przesłuchali świadków. Dzielnicowi oraz kryminalni rozmawiali z mieszkańcami oraz osobami pokrzywdzonymi. Na podstawie zebranych informacji oraz analizie zawiadomienia o przestępstwie policjanci ustalili tożsamość sprawcy tego zdarzenia.
10 listopada tuż przed godziną 20.00, na jednej z ulic Gdańska kryminalni z Przymorza zatrzymali 40-letnią kobietę podejrzaną o to przestępstwo. 40-latka została przesłuchana i ogłoszono jej w sumie 7 zarzutów, które dotyczyły zniszczenia trzech samochodów oraz kierowania gróźb karalnych. Podczas pracy nad tą sprawą policjanci ustalili ponadto, że podejrzana była w konflikcie z pokrzywdzonymi i groziła im pozbawieniem życia. Pokrzywdzeni wcześniej nie zgłaszali tych gróźb policjantom.
40-latce grozi 5 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzeni oszacowali starty na 65 tys. zł.

  • spalone auta
  • spalone auta