V Ćwierćmaraton Komandosa w Czarnem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

V Ćwierćmaraton Komandosa w Czarnem

Data publikacji 12.11.2019

Ponad 400 policjantów, żołnierzy, strażaków i funkcjonariuszy innych służb wystartowało w minioną sobotę w V Ćwierćmaratonie Komandosa w Czarnem. Zawodnicy biegli w mundurach polowych z plecakami o wadze 10 kg. na dystansie 10 kilometrów i 550 metrów. Zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Współorganizatorem imprezy była Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie, funkcjonariusze dodatkowo zabezpieczali trasę biegu i dbali o bezpieczeństwo uczestników.

Po raz piąty w Czarnem odbył się Ćwierćmaraton Komandosa. Po godzinie 11.00 w sobotę 9 listopada wystartowało ponad 400 mundurowych z różnych służb. Trasa liczyła ponad 10,5 km, na początku wiodła leśnymi drogami przez teren byłego poligonu wojskowego, a następnie ulicami miasta. Zawodnicy biegli w mundurach polowych, wojskowych butach i z plecakami o wadze 10 kg. Zawodnicy z klas mundurowych biegli bez plecaków, była również kategoria sportowa, w której sportowcy biegli w strojach sportowych bez obciążenia. Człuchowską komendę reprezentowali funkcjonariusze: asp.szt. Wiesław Wójcik, st.asp. Michał Trupek, st.sierż. Piotr Boruta oraz sierż. Paweł Troka. W kategorii sportowej walczyła mł.asp. Emilia Rokita. Policjanci z ruchu drogowego zabezpieczyli i wyłączyli z ruchu ulice, którymi biegli sportowcy, czuwali również, aby w trakcie biegu nikt nieuprawniony nie wjechał na trasę. Tegoroczne zawody były wyjątkowe, gdyż przełożono je z 19 stycznia ze względu na żałobę narodową po śmierci Pawła Adamowicza – prezydenta Gdańska.

Po podliczeniu wyników, burmistrz Czarnego Piotr Zabrocki podsumował zawody, razem z gośćmi i organizatorami ćwierćmaratonu, uhonorował zwycięzców poszczególnych kategorii. Wśród mężczyzn zwycięzcą V Ćwierćmaratonu w Czarnem został Artur Pelo z 7 Brygady Obrony Wybrzeża. Na trzecim miejscu zameldował się asp. Michał Trzupek z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie. Pierwsze miejsce w kategorii sportowej kobiet wywalczyła policjantka z Czarnego mł.asp Emilia Rokita.

  • uczestnicy biegu
  • uczestnicy biegu
  • uczestnicy biegu
  • uczestnicy biegu