Zatrzymany do kontroli drogowej próbował uciec - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany do kontroli drogowej próbował uciec

Data publikacji 07.11.2019

Policjanci prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie uniemożliwili dalszą jazdę 40-latkowi, który kierował samochodem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów i cofniętych uprawnień do kierowania. Za te przestępstwa mieszkaniec Warszawy usłyszał już zarzut. Mężczyzna poszukiwany jest też przez warszawskich policjantów w związku ze sprawą oszustwa.

Wczoraj około godz. 18.00 policjanci prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Jaguar XE, po tym jak jego kierujący na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. 3 Maja w Sopocie nie zastosował się do znaku „STOP”. Mężczyzna, gdy tylko zatrzymał samochód, wysiadł z auta, był wyraźnie zdenerwowany i nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Podczas kontroli oświadczył, że ma przy sobie żadnych dokumentów i spieszy się, a nie zatrzymał się przed znakiem, bo żaden samochód nie jechał ul. 3 Maja. W pewnym momencie próbował też uciec z miejsca, ale natychmiast został obezwładniony przez policjantów i zatrzymany.

Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie dokumenty należące do mężczyzny i ustalili, że jest to 40-letni mieszkaniec Warszawy poszukiwany przez warszawskich policjantów w związku ze sprawą oszustwa. Mundurowi ustalili też, że kierując samochodem złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do sierpnia 2021 roku oraz zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Zaraz po zatrzymaniu 40-latek został doprowadzony do sopockiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie, natomiast samochód odholowano na parking policyjny. Mieszkaniec Warszawy usłyszał już zarzut kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania oraz złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Przyznał się do tego przestępstwa. Sopoccy policjanci ukarali go też mandatami za popełnione wykroczenia.

Mężczyzna w przeszłości był notowany m.in. za kierowanie pojazdem pomimo cofniętym uprawnień do kierowania, oszustwo i przywłaszczenie. Za złamanie zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania grozi do 2 lat więzienia.

  • policjant i zatrzymany