Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą o zawodzie policjanta - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą o zawodzie policjanta

Data publikacji 07.11.2019

Kwidzyńscy policjanci w ramach działań promujących zawód policjanta spotkali się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego SPARTAKUS w Kwidzynie. W trakcie wizyty uczniowie dowiedzieli się, kto może ubiegać się o przyjęcie do służby, jakie musi spełnić wymagania, jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz jak wyglądają czynności funkcjonariuszy podczas codziennej służby.

Kwidzyńscy policjanci gościli w Liceum Ogólnokształcącym Mundurowym SPARTAKUS w Kwidzynie. Mundurowi zostali zaproszeni do liceum przez Komendanta Szkoły Krzysztofa Małkiewicz, aby młodzieży licealnej zaprezentować zawód Policjanta oraz przedstawić proces rekrutacji. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, kto może ubiegać się o przyjęcie do służby, jakie musi spełnić wymagania oraz gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty. Policjanci opowiedzieli, jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego oraz omówili jego poszczególne etapy: test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską.

Mundurowi zwrócili uwagę także na fakt, że policjanci nie pracują, lecz pełnią służbę dbając o bezpieczeństwo mieszkańców niejednokrotnie z narażeniem swojego zdrowia i życia. A także, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji: rzetelności, sumienności i odporności na wiele trudnych sytuacji występujących w codziennej służbie. Licealiści mieli okazję dowiedzieć się o specyfice pracy w poszczególnych pionach. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o przywilejach mundurowych, ale również o trudach pełnionej przez nich służby.

Stróże prawa wyczerpująco odpowiadali na wszystkie pytania, życząc młodzieży spełnienia swoich życiowych celów i zamierzeń.

  • policjanci i młodzież