Podejrzewany o kradzieże z paczkomatów w rękach policji - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Podejrzewany o kradzieże z paczkomatów w rękach policji

Data publikacji 06.11.2019

W tym tygodniu policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamania i kradzieże z paczkomatów. Ponadto podczas przeszukania okazało się, że 20-latek posiada przy sobie narkotyki. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim od pewnego czasu pracowali nad wyjaśnieniem spraw włamań i kradzieży z paczkomatów. Do zdarzeń dochodziło na terenie powiatu gdańskiego w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Z zebranego przez policjantów materiału wynika, że związek z tą sprawą ma najprawdopodobniej 20-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego.

Na początku bieżącego tygodnia kryminalni zatrzymali zaskoczonego mężczyznę w miejscu jego pracy. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu kilku zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjanci odzyskali dużą część skradzionych rzeczy. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 20-latek posiadał jeszcze narkotyki.

Policjanci dalej pracują nad tą sprawą i sprawdzają, czy mężczyzna może mieć związek z podobnymi zdarzeniami.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków  grozi do 3 lat więzienia.